Ślizgacze – ochrona przed zarysowaniami

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonana jest podłoga, nigdy nie jest ona w pełni odporna na uszkodzenia i zarysowania. Tymczasem nawet niewielkie rysy mogą z czasem doprowadzić do tego, że utraci ona blask i estetyczny wygląd. Czasem wystarczy mocniejsze przesunięcie ciężkiego mebla, by na podłodze pojawiła się szpecąca rysa. Problem stwarzają też meble, które często się przesuwa, takie choćby jak krzesła w jadalni. Posadzka pod nimi często odbarwia się i matowi.

Ślizgacze do mebli
Są sposobem na to, by uniknąć tych wszystkich problemów. Są to specjalne osłonki na nogi od mebli, zazwyczaj w kwadratowym lub okrągłym kształcie. Ślizgacze do mebli chronią podłogę przed zarysowaniem. Przydają się zwłaszcza w czasie przemeblowania, kiedy co chwilę przesuwa się ciężkie meble. Warto też wiedzieć, że ślizgacze można zamontować do mebli używanych na co dzień – wtedy nawet intensywne przesuwane krzesło w jadalni nie zaszkodzi podłodze. Ślizgacze montuje się przy pomocy wkrętów, a ich instalacja jest łatwa i szybka. Ich ogromnym plusem jest niska cena – komplet kosztuje nie więcej niż kilka złotych.

Regulowane nóżki
Ślizgacze mogą być także rozwiązaniem problemu krzywej posadzki w domu. Na takim podłożu ciężko jest ustawić mebla w stabilny i pewny sposób. Na szczęście na rynku są regulowane ślizgacze, dzięki którym można dowolnie wydłużać lub skracać poszczególne nogi mebli, niwelując w ten sposób krzywizny podłogi.