Rynek mieszkań we Wrocławiu

Rynek nieruchomości wyraźnie wskazuje na to, że Polacy wybierają takie mieszkania oraz oferty, które zapewniają w pakiecie z mieszkaniem wykończenie wnętrza pod klucz. Młode pary i single kupują przeważnie kawalerki w okolicy 30m2. Na drugim miejscu – chociaż to zależy od lokalizacji – są mieszkania dwupokojowe. Ogromna ilość osób skorzystała z centralnych programów wspierających zakup – MdM.

Najchętniej kupowane mieszkania w Polsce

Z różnych raportów można wyczytać że ponad połowa mieszkań w stolicy została sprzedana w cenie przekraczającej 6 tys. zł za metr kwadratowy. Ale w takich miastach jak Poznań, Wrocław i Gdańsk najczęściej wybieranym mieszkaniem było to które mieściło się w przedziale od 4 do 6 tysięcy złoty. Tanie mieszkania we Wrocławiu to te które można było znaleźć w cenie najczęściej 4 200 zł.

Polacy, którzy decydują się na zakup własnego mieszkania, przede wszystkim zwracają uwagę, na metry oraz cenę. Jednak przez zmiany na rynku nieruchomości, uruchomienie rządowych programów pomocowych oraz dopłat i współfinansowania przez program Mieszkanie dla Młodych, inwestorzy zwracają uwagę także na stan wykończenia oraz inne atuty związane z zakupem mieszkania. Deweloperzy w całym kraju, planując swoje inwestycje myślą nad wymogami rynku, planują tak inwestycję żeby sprostać potrzebom ludzi szukających własnych M. W związku z tym widocznym trendem jest sporo ofert promocyjnych. czy to rabatów na zakup czy specjalnych pakietów, które obejmują pełne wykończenie mieszkania. Jest to bardzo często poszukiwany patent, szczególnie gdy ktoś szuka tanich mieszkań we Wrocławiu. Spowodowane jest to, tym że sam odbiór mieszkania to nie koniec wydatków. Wykończenie często pochłania spore kwoty. Dlatego warto zapłacić raz deweloperowi i wprowadzić się na gotowe.