Jakie są najmodniejsze rodzaje farb dekoracyjnych?

Rynek farb dekoracyjnych w ostatnich latach bardzo się rozrósł. Postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej produktów tego typu jest dostępnych w sklepach budowlanych. Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były jedynie tynki strukturalne… obecnie wybór jest ogromny, a nawet farby strukturalne dostępne są w kilku wariantach. Jakie są obecnie najmodniejsze rodzaje farb?

Efekt betonu

Beton jest w modzie. Doskonale wygląda w pomieszczeniach o charakterze industrialnym. To świetna ozdoba do loftów i pomieszczeń, które są bardzo nowoczesne. Beton często łączy się z dodatkami, które są bardziej przytulne i ocieplają jego charakter np. z naturalnym drewnem i roślinnością. Warto jednak pamiętać, że ozdoby z prawdziwego betonu są ciężkie. Montaż betonowych płyt na ścianie wygląda ciekawie, ale jest drogi i pracochłonny. Zdecydowanie łatwiej jest zdecydować się na farby dekoracyjne z efektem betonu, które można aplikować na ścianę dokładnie tak jak inne rodzaje farb. To proste zadanie, dzięki któremu pomieszczenie wygląda świetnie, pomimo że nie trzeba było męczyć się z transportem ciężkich betonowych płyt.

Farby metaliczne

W ostatnich latach modne stały się też wszelkie nawiązania do stylu glamour. W nim króluje złoto i srebro. W tym stylu chodzi o to, by jak najwięcej powierzchni się błyszczało i by stworzyć wrażenie ogromnego bogactwa. Stąd też zamiłowanie do metalicznego blasku. Dzięki farbom dekoracyjnym można też wprowadzić złoty połysk na ściany. Farby z efektem metalicznym dostępne są w wielu odcieniach – nie tylko w złotym i srebrnym. Pozwala to na tworzenie zwariowanych i odważnych aranżacji bez obaw o to, że zostanie się posądzonym o banał. Różne odcienie pomagają też w dopasowaniu koloru farby dekoracyjnej do indywidualnego charakteru wnętrza. To wszystkie sprawia, że efekt końcowy robi wielkie wrażenie.