Jak wybrać meble do biura?

Jeśli wykonujemy pracę biurową, przy biurku spędzamy najczęściej minimum 8 godzin dziennie. Jeśli to będzie chybotliwe, a do tego dostaniemy niewygodne krzesło, praca stanie się przykrym obowiązkiem skutkującym trudnymi do zniesienia bólami kręgosłupa. Jak urządzić biurko, żeby zapewnić sobie maksymalną wygodę i zwiększyć swoją efektywność? Podpowiadamy, jakie meble najlepiej sprawdzą się w biurze.

Funkcjonalność do podstawa

Jeśli chodzi o meble do biura, najważniejszym kryterium powinna być ergonomiczność. Tę z łatwością da się również pogodzić z estetyką. Ważne jednak, żeby najpierw zwracać uwagę na jakość wykonania i oferowaną wygodę, a dopiero potem na wygląd.

Meble do gabinetu muszą być solidne, dopasowane do naszych potrzeb i naszej postury – tylko wtedy praca przy biurku nie będzie nam się kojarzyła z katorgą.

Biurko i fotel – najważniejsze w biurze

Rozglądając się za meblami biurowymi, zacznijmy od blatu i krzesła. Biurko powinno być wysokością dopasowane do naszego wzrostu i być na tyle duże, żeby odpowiadało naszym indywidualnym potrzebom (jednym wystarczy niewielki stolik, inni potrzebowali będą biurka, które pomieści kilka monitorów). Fotel, na którym będziemy siedzieć, powinien być wygody, z regulowaną wysokością i podłokietnikami, dobrze, żeby było odpowiednio wyprofilowany i miał kółeczka.