Jak estetycznie i funkcjonalnie wykończyć łazienkę?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – bez niej nie wyobrażamy sobie już codziennego funkcjonowania. Jeśli ma dobrze służyć, powinna zostać odpowiednio wykończona – w czasie wybierania materiałów warto wziąć pod uwagę, że łazienka jest stale narażona na kontakt z wilgocią, i wybrać rozwiązania, które będą trwałe i odporne na działanie wody.

Płytki – najlepszy materiał wykończeniowy do łazienki?
Podłoga i ściany w łazience powinny zostać zabezpieczone przed wilgocią. Materiały, które chłoną wilgoć, szybko ulegną uszkodzeniu i będą się nadawały jedynie do wymiany. Najlepszym zabezpieczeniem pomieszczenia są płytki ceramiczne, które nie tylko świetnie się prezentują i są odporne na działanie wody, ale też są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu świetnie nadają się do łazienki, która jest narażona na kontakt z różnymi cieczami i kosmetykami.

Jak położyć płytki ceramiczne?
Wybierając płytki, należy stawiać na materiały najwyższej jakości. Warto jednak pamiętać, że o ich wytrzymałości decyduje także sposób montażu. Jednym z najbardziej praktycznych i skutecznych jest klej elsatyczny do płytek, czyli zaprawa cementowa, która idealnie nadaje się zarówno do powierzchni pionowych (ścian) i poziomych (podłóg). Klej umożliwia wygodne kładzenie płytek, a także mozaik i kamieni ozdobnych. Atutami kleju elsatycznego do płytek są duża przyczepność i wytrzymałość, dzięki którym zapewnia płytkom stabilność i trwałość.