Zastosowanie listew przyblatowych

listwa przyblatowaListwa przyblatowa jest elementem wykończeniowym aranżacji kuchni. Listwy występują w wielu kolorach o rozmaitym wzornictwie, wykonane są z różnych materiałów i w rozmaitych kształtach.

Standardowa listwa przyblatowa

Listwy stanowią eleganckie wykończenie powierzchni użytkowej kuchni. Zabezpieczają surowe krawędzie blatów oraz ścian przed destrukcyjnym działaniem wody i wilgoci, a także chronią przed kurzem i zabrudzeniami.

Standardowe listwy przyblatowe wyposażone są w taśmę samoprzylepną ułatwiającą montaż. W ofercie sklepów można znaleźć listwy o profilu wypukłym, wklęsłym lub płaskim. Dopełnieniem oferty są dodatki: narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz zakończenia.

Listwy PCV

Interesującą alternatywą dla zwykłych listew przyblatowych są listwy wykonane z PCV. Posiadają one uszczelki chroniące przed brudem i wilgocią. Łączenie listew odbywa się za pomocą kleju bądź silikonu. Zaślepki zewnętrzne występują w kolorze aluminium, a samą listwę można stosować zarówno w położeniu pionowym jak i poziomym.

Listwy aluminiowe

Nowością w ofercie sklepów są listwy wykonane z aluminium. Taka listwa posiada zalety tradycyjnej listwy oraz nakładki aluminiowej. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom listwa nie ulega odkształceniom pod wpływem wysokich temperatur.

Bogata oferta pozwala na wybór listew spełniających zakładane wymagania. Po zapoznaniu się z rodzajami dostępnych listew, wybór powinien być prosty.