Wieszak na buty

butyWszystkie rodzaje butów, niezależnie od tego, czy są to eleganckie szpilki, lakierki, czy czółenka, baleriny, czy też wygodne tenisówki powinny być przede wszystkim zadbane. Każde obuwie wymaga regularnej pielęgnacji, jak również przechowywania w odpowiednich warunkach. To drugie z pewnością mogą zapewnić dobrze i pomysłowo zaaranżowane meble i dobrane akcesoria. Praktycznym oraz nowoczesnym rozwiązaniem do przechowywania jest na przykład wieszak na buty.

Co dają wieszaki?
Wieszaki na obuwie są praktycznymi akcesoriami, które mogą pozwolić na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, a dodatkowo lepiej zadbać o buty. Sprawiają, że przechowywane obuwie nie gniecie się oraz nie brudzi. Układa się je parami i są łatwo dostępne w porównaniu z butami wrzuconymi w kąt. Kiedy wybierze się dobrze dobrany wieszak, można zyskać dzięki temu dodatkową przestrzeń, a także czas.

Wieszak na drzwi
Funkcjonalnym i praktycznym pomysłem, by  przechowywać większą liczbę par obuwia jest wieszak na buty, który montuje się na drzwiach. Pozwala on między innymi wykorzystać nieużywaną powierzchnię drzwi w garderobie. Można wtedy zaoszczędzić dużo miejsca. Wieszaki mogą być wyposażone w kieszenie mieszczące pojedyncze buty lub pary obuwia albo w specjalne szerokie wieszaczki, na które nasuwa się buty. Zazwyczaj posiadają specjalne haki do zaczepienia o górną krawędź drzwi. Montaż jest stosunkowo prosty i nie trzeba wiercić dodatkowych otworów.