Sposoby na obniżenie opłat za wodę

Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mają o wiele więcej możliwości wprowadzania domowych oszczędności, niż mieszkańcy bloków. Doskonałym przykładem na to, są rachunki za wodę. Mieszkańcy miast nie mają zbytnio wyboru – woda jest im dostarczana z miejskich wodociągów za z góry określoną stawkę. Właściciele domów jednorodzinnych mają jeszcze jedno wyjście – mogą dokonać odwiertu studni.

Inwestycja w studnię głębinową

Istnieje kilka rodzajów studni – studnie kręgowe, kopane czy abisyńskie. wspomniane rodzaje jednak są dosyć płytkie, co może nieść ryzyko skażenia wody. Planując studnię przy domu warto zainwestować w rozwiązania głębinowe. Posiadając odpowiednie narzędzia można studnię odwiercić samemu, lub wynająć do tego specjalistyczną firmę.

Studnia głębinowa – czysta woda do picia

Wiertnica do studni jest w stanie dowiercić się do wody znajdującej się nawet trzydzieści metrów pod powierzchnią ziemi. Wiertnice do studni to na tyle mocne urządzenia, że są w stanie pracować niemal w każdym terenie – również tam, gdzie ziemia jest twarda i zbita. Dowiercenie się do głębokich pokładów wody sprawia, że zyskuje się większą pewność co do jej czystości niż to ma miejsce w przypadku wód powierzchniowych.