Praktyczne półki na łazienkowe akcesoria

stylowa półka do łazienki

Porządek w łazience ma kluczowe znaczenie dla zachowania czystości. Tutaj liczy się nie tylko estetyka wnętrza, ale przede wszystkim higiena utrzymana na właściwym poziomie. Obecnie producenci wyposażenia łazienek oferują wiele modeli szafek, półeczek, wieszaków oraz koszy, dzięki którym przechowywanie kosmetyków, środków czystości i ręczników jest bardzo wygodne.

Funkcjonalne i estetyczne półki łazienkowe

Półki do łazienek pozwalają na praktyczne ułożenie przeróżnych akcesoriów w taki sposób, aby były one łatwo dostępne, a przy tym nie tworzyły w pomieszczeniu bałaganu. W sklepach z wyposażeniem łazienek oraz w Internecie można znaleźć szereg modeli półek ze szkła, tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej, a także specjalnie impregnowanego drewna. Różnią się one pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu montażu. Ceny półek łazienkowych są uzależnione od ich gabarytów oraz rodzaju tworzywa, z którego powstały.

Rodzaje półek do łazienki

W rogu wanny lub w kabinie prysznicowej wspaniale będą komponowały się półki łazienkowe narożne. Tutaj istnieje możliwość wyboru pomiędzy umeblowaniem montowanym na wkręty, klej, a także półkami umieszczonymi na teleskopowej rurze. Ciekawy pomysł stanowią również nowoczesne półki z tworzyw sztucznych, dostępne w bardzo szerokiej kolorystyce, a przy tym cechujące się niebanalnymi kształtami. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a obok wprowadzania ładu w łazience, stanowią oryginalny element dekoracyjny. Pod łazienkowym lustrem dobrze sprawdzą się proste półeczki z plastiku lub szkła, np. matowego, przezroczystego lub kryształowego. W łazience nie powinno również zabraknąć niklowanych koszyczków. Są one dostępne zarówno w formie narożnej, jak i prostokątnej. Półki – koszyki zazwyczaj posiadają dodatkowe wieszaki na ręczniki, gąbki lub inne akcesoria.