Jakie uchwyty kuchenne wybrać?

Uchwyty kuchenneWiększość obecnych w tej chwili na rynku mebli kuchennych wyposażona jest w nowoczesne i minimalistyczne uchwyty kuchenne. Umiejętnie dobrane mogą jednak nadać pomieszczeniu całkiem nowego charakteru.

Na rynku popularne są m.im. uchwyty stylizowane na różne epoki i style. Powinny one wyróżniać się na tle mebli, najlepiej więc zdecydować się na kolorystykę uchwytów kuchennych nieco kontrastującą z frontami. Meble w kolorze orzecha włoskiego i czereśni ładnie komponują się z gałkami i klamkami w kolorze starego złota, patynowanego mosiądzu oraz brązu. Do jasnych mebli, również lakierowanych pasują uchwyty srebrne, złote oraz przezroczyste. Natomiast meble ciemniejsze – czarne i ciemnobrązowe najlepiej wyglądają w towarzystwie kości słoniowej oraz srebra. Fronty kolorowe z kolei można zestawić ze złotem i srebrem.

Gałki sprawdzają się dobrze w kuchniach klasycznych oraz retro. Wygodniejszym rozwiązaniem są jednak uchwyty dwupunktowe, które można zamontować w zasadzie na każdej szafce. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na krawędzie, gdyż nie powinny być zbyt ostro zakończone. Im bardziej będzie chropowata ich powierzchnia, tym trudniejsze będą także do utrzymania w czystości. Problemu tego nie ma w przypadku gładkich gałek.