Jak wybrać klimatyzator do domu

Ze względu na ocieplenie klimatu pogoda w Polsce jest zmienna i w trakcie lata przychodzą niespodziewane upały. Większość ludzi szuka schronienia w cieniu albo w klimatyzowanych biurach.

Jednak nie wszyscy mają taką możliwość. Klimatyzator jeszcze do niedawna uważany był za luksów, jednak obecnie ze względu na cenę i dostępność może być montowany również w mieszkaniach.

Jakie rodzaje klimatyzatorów możemy kupić?

Obecnie na rynku dostępne są klimatyzatory przenośnie oraz typu split. Te pierwsze mają ogromną przewagę w zastosowaniu domowym bowiem można je ustawić w dowolnym miejscu, pokoju. Jednak w dużej części przypadków rurę odprowadzającą ciepłe powietrze trzeba wystawić na zewnątrz co powoduje, że musimy rozszczelnić i otworzyć okno lub balkon.

Klimatyzator blaupunkt składa się natomiast z dwóch części – jednej montowanej na stałe w środku pomieszczenia zapewniającej odpowiednie jego chłodzenie i drugiej, która montowana jest na zewnątrz odpowiadającej za jego prawidłowe działanie.

Ogromną przewagą klimatyzatorów typu split jest to, że mają znacznie większą wydajność i lepsze chłodzenie jednak muszą być montowane i w późniejszym okresie serwisowane przez specjalistyczną firmę. Jednak ma to też ogromne plusy. W takim wypadku użytkownik ma pewność, że taki klimatyzator blaupunkt został odpowiednio oczyszczony, odgrzybiony i można go w bezpieczny i zdrowy sposób wykorzystywać do chłodzenia pomieszczenia.