Gips francuski – największe zalety

Gips francuski wykorzystywany jest nie tylko do łączenia płytek gipsowo-kartonowych, ale również do wykonywania profesjonalnej gładzi gipsowych pod tapety i malowanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety gipsu francuskiego, dzięki czemu łatwiej będzie wam zrozumieć, dlaczego cieszy się on tak wielkim zainteresowaniem na rynku budowlanym nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie.

 

Gips francuski – największe zalety

Francuski gips szpachlowy jest tak naprawdę zwykłą mieszanką gipsową, którą można bez żadnego większego problemu przygotować samodzielnie. Gips jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu, dlatego też tak wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa.

 

Dużą zaletą gipsu francuskiego jest bardzo szybki czas wysychania. Czas całkowitego wyschnięcia w zwykłych warunkach (20°C) wynosi około 2-3 godzin. Oczywiście czas ten zależy od bardzo wielu elementów takich jak np. grubość warstwy nałożonego gipsu czy warunki przewietrzania.

 

Ogromną zaletą gipsu francuskiego jest również to, że podczas wiązania i wysychania nie kurczy się. Oprócz łączenia płyt i wykonywania gładzi szpachlowych, gips francuski można śmiało wykorzystać także do wypełniania ubytków, pięknieć i bruzd na tynkach. Dla bardzo wielu firm budowlanych i osób prywatnych dużą zaletą gipsu francuskiego będzie również bardzo przystępna cena.