Czym kierować się podczas wyboru komody?

Jeszcze kilkanaście lat temu komody znajdowały się głównie w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym lub vintage. Aktualnie jest to mebel, który znajduje się w niemal każdym mieszkaniu. Wielką popularnością cieszy się biała komoda, którą nie tylko wygląda ciekawie, ale również jest wyjątkowo uniwersalna. Będzie to rewelacyjna opcja dla tych, którzy stawiają na prostotę i funkcjonalność. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas wyboru zwrócić uwagę nie tylko na design, ale również wiele innych parametrów.

biała komoda

Kolor

Jak już wspomniano największym zainteresowaniem cieszą się białe komody, jednak warto rozważyć również inne opcje kolorystyczne. Ciekawą opcją jest czerń, czy też naturalne odcienie drewna. Wszystko zależy od tego, jak zaaranżowane jest dane wnętrze. Komoda powinna współgrać z pozostałymi elementami. Sprawdź edinos.pl.

Rozmiar

W przypadku komody rozmiar ma znaczenie. Im jest ona większa, tym więcej rzeczy pomieści. Z drugiej jednak strony nie będzie to dobry wybór do małych mieszkań. Mogą one stać się przytłoczone i niewygodne w użytkowaniu. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności należy dokonać niezbędnych pomiarów, tak aby dowiedzieć się, jaki maksymalny rozmiar może mieć nowy mebel.

Podział wewnętrzny

Funkcjonalność komody uzależniona jest w dużej mierze od tego, jak podzielone jest jej wnętrze. Warto więc zwrócić uwagę na ilość szuflad, czy też zamykanych półek. Wiele zależy od tego, co będzie przechowywane w komodzie. W przypadku ubrań lepiej postawić na tradycyjne szafki. Drobiazgi lub dokumenty wygodniej jest przechowywać w szufladach.