Cegiełki na ścianę – w jakim stylu?

Ceglasta ściana – taki widok staje się dzisiaj coraz bardziej modny. Możemy go spotka w restauracjach, nowoczesnych hotelach… Zazwyczaj prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie. Jakie zaś style możemy uzyskać przy pomocy takiej cegły?

Cegiełki na ścianę w formie płytek 

Przede wszystkim jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że obecnie nie musimy odsłaniać cegły w domach albo jej kłaść, jeśli jej nie mamy. Teraz bowiem dysponujemy doskonałym produktem, jakim są cegiełki na ścianę w formie płytek. Charakteryzują się one tym, że są w zasadzie całkiem łatwe w montażu i w aranżacji. Ponadto taka ściana prezentuje się naprawdę dobrze a co więcej – można ją łatwo umyć. Jednak pytanie brzmi – w jakim stylu można w ten sposób zaaranżować dom?

W magii i tajemnicy industrializmu

Przede wszystkim oczywiście będzie to słynny na cały świat styl industrialny. Charakteryzuje się on dość przygaszonymi barwami, odcieniami beżu, brązów, zieleni, ceglastej czerwieni. Dominuje tutaj także metal, naturalne drewno, cegła i beton. Oczywiście pojawiają się także liczne meble i dodatki inspirowane fabrykanckim wyposażeniem. A także królować tu będzie ściana w cegłę – oczywiście barwy czerwonej z białymi przestrzeniami łączącymi. 

Rustykalnie i stylowo

Cegła jednak nie tylko pasuje do stylu industrialnego. Odnaleźć ją możemy także w stylu rustykalnym czy shabby chic. W tym pierwszym jednakże będzie ona charakterystycznie bielona. W drugim zaś ważne jest, aby zawierała pewne elementy elegancji, aby nie była aż tak surowa. Mogą to być np. drobinki złota w cegiełkach albo ciekawe zdobienia – raczej jednak też będą to białe cegiełki.